Members

Sweden

Eva Haglind (ordförande), Överläkare, Professor, Kirurgi, Område 2, Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Göteborg, SSORG/Göteborg (eva.haglind@vgregion.se)

Eva Angenete, Överläkare, Docent, Kirurgi, Område 2, Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Göteborg, SSORG/Göteborg (eva.angenete@vgregion.se)

Adiela-Adriana Correa-Marinez, Specialistläkare, Kirurgi, Område 2, Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Göteborg, SSORG/Göteborg (adiela-adriana.correa-marinez@vgregion.se)

David Bock, Statistiker, Ph.D., Göteborgs universitet,  SSORG/Göteborg (david.bock@gu.se)

Carolina Ehrencrona, Forskningsadministratör, Göteborgs universitet,, Göteborg, SSORG/Göteborg (carolina.ehrencrona@vgregion.se)

Sofia Erestam, Forskningssjuksköterska, Kirurgi, Göteborgs universitet, Göteborg, SSORG/Göteborg (sofia.erestam@vgregion.se)

Martin Gellerstedt, Statistiker, Ph.D., Högskolan väst, SSORG/Göteborg (martin.gellerstedt@hv.se)

Elisabeth Gonzales, Forskningssjuksköterska, Kirurgi, Område 2, Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Göteborg, SSORG/Göteborg (elisabeth.gonzales@vgregion.se)

Jane Heath, Forskningssjuksköterska, Kirurgi, Område 2, Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Göteborg, SSORG/Göteborg (jane.heath@vgregion.se)

Ingrid Höglund-Karlsson, Forskningssjuksköterska, Avdelningschef SSORG/Göteborg,  Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Göteborg (ingrid.hoglund-karlsson@vgregion.se

Mattias Prytz, Överläkare, Kirurgkliniken, Norra Älvsborgs Lasarett, Trollhättan, SSORG/Göteborg (mattias.prytz@vgregion.se)

Carina Rosander, Forskningssjuksköterska, Kirurgi, Område 2, Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Göteborg, SSORG/Göteborg  (carina.rosander@vgregion.se)

Stefan Skullman, Överläkare, Docent, Kärnsjukhuset i Skövde (stefan.skullman@vgregion.se)

Anette Wedin, Forskningssjuksköterska, Kirurgi, Område 2, Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Göteborg, SSORG/Göteborg (anette.wedin@vgregion.se)

Denmark

Professor Jacob Rosenberg, Kirurgisk afdeling, Herlev Hospital, København (jaro@regionh.dk)

Overlæge Mads Mark Christensen, Kirurgisk afdeling, Aalborg Sygehus, Aalborg (mads.mark@viborg.rm.dk)

Overlæge Orhan Bulut, Hvidovre Hospital, Kirurgisk afdeling, Hvidovre (orhan.bulut@hvh.regionh.dk)

Overlæge Henrik Ovesen, Roskilde Sygehus, Roskilde

Overlæge Per Jess, Roskilde Sygehus, Roskilde